O nás

Písal sa rok 2014, kedy sa z fanúšikovského portálu Ultras-Magazine.com začala formovať najväčšia ultras stránka na Slovensku. Tvorba nie iba obsahovej, ale i grafickej časti nás napĺňala nadšením, čím sme si získali priazeň množstva fanúšikovských táborov na Slovensku i vo svete.

Približne po dvoch rokoch tvorby grafických návrhov pre športové kluby a ich fanúšikov prišli prvé otázky od fanúšikov, či vieme zabezpečiť priamo aj výrobu produktov, ktoré im navrhujeme.

Našťastie, v UM kruhoch sa pohyboval aj človek, ktorý v tomto obore pracoval niekoľko rokov, takže nebolo ťažké toto prianie fanúšikom splniť. Po prvej objednávke, konkrétne do Francúzska, sme nemali veľké oči, stále to bolo v rovine, že ak niečomu hodíme oficiálny obal, bude to grafika. Situácia sa zmenila v momente, keď nám po chvíli prišli z krajiny Galského kohúta ďalšie a ďalšie objednávky, recenzie sa totiž šírili rýchlejšie, než sme si mohli predstaviť a netrvalo dlho, kým sme si uvedomili, že nový projekt, ktorý sme plánovali spustiť, nemôže byť iba o grafike.

Spojili sme s kolegom sily, nabrali nových ľudí, dokúpili potrebné stroje, začali sa vzdelávať a venovať tejto sfére maximálne, ako to len bolo možné. Vpred nás hnal pocit hrdosti, keď nám prichádzali ďakovné správy za dobre odvedenú robotu alebo pohľad na fotografie fanúšikov či hráčov v produktoch, ktoré prešli našimi rukami. Našli sme jednoducho oblasť, ktorá nás tak zaujala, že sme vedeli, že toto je cesta, ktorou chceme ísť.

Precíznosť, cit pre detail a vysoké nároky na kvalitu spolu s priateľským prístupom, to boli tie faktory, ktorými sme si od roku 2016 získali priazeň fanúšikov z celej Európy. Po čase sa skúsenosti s nami dostali aj k športovým klubom skrz svojich fanúšikov, po čase sa začali ozývať aj rôzne e-shopy s oblečením, firmy, ktoré chceli pre svojich zamestnancov tú najlepšiu kvalitu a drvivá väčšina takýchto spoluprác funguje doteraz a neustále pribúdajú nové.

Za tie roky sme sa naučili, že svet textilu či reklamných produktov nemá hranice a vzdelávať sa v tomto obore je nutné neustále. Je mnoho firiem, ktoré si povedali, že idú pracovať v tomto biznise, nakúpili stroje a začali zháňať klientov. Ako vidieť, my sme na to išli opačne, záujem klientov nás donútil investovať do potrebnej techniky, začať sa vzdelávať a týmto klientom sme veľmi vďační, pretože sme sa našli v práci, ktorá nás napĺňa šťastím, hrdosťou a ak sme donedávna iba videli niekde frázu, že práca je koníčkom, až s príchodom UM Wear sme zistili, že aké to je prebúdzať sa s radosťou, že môžeme dnes začať makať na nových projektoch.

Potlač, vyšívanie, strihanie, šitie, skladanie, balenie, tvorba dizajnov, komunikácia so zákazníkmi, to všetko je dnes práca, v ktorej je veľký kus umenia a našim cieľom je byť čo najlepšími umelcami. Veríme, že radosť zákazníkom budeme môcť dodávať aj naďalej, pretože iba s ich spokojnosťou má naša práca zmysel.